Bijscholingsdag voor Jeugd- en Gezinsprofessionals in Zwolle

Zwolle
13 november 2025
Oorspronkelijke prijs was: € 369,00.Huidige prijs is: € 332,00.

Op de Bijscholingsdag krijg je op een informatieve en interactieve manier de nieuwste ontwikkelingen van jouw vakgebied aangereikt. Op deze dag kies jij zelf welke training(en) je wilt volgen. Zo doe jij binnen één dag veel kennis op die voor jou relevant is. Met deze Bijscholingsdag verdien je 6,5 punten voor je herregistratie. De dag is compleet verzorgd inclusief lunch en wordt afgesloten met een gezellige netwerkborrel om zo kennis te maken met andere collega’s uit het vakgebied.  

De Bijscholingsdag van 13 november vindt plaats in Zwolle. De dag begint rond 09:00 en rond 17:00 begint afsluitend de netwerkborrel. 
Adres: Informatie volgt binnenkort.

Programma

  • 09:00-09:30 – Inloop
  • 09:30-10:00 – Een inspirerende opening door een gastspreker
  • 10:00-13:00 – Trainingsronde 1
  • 13:00-13:55 – Lunchpauze en diverse activiteiten op het Netwerkplein
  • 14:00-17:00 – Trainingsronde 2
  • 17:00 – Afsluitende netwerkborrel

De bijscholingsdag vindt plaats op 13 november in Zwolle. We starten de dag om 09:00 uur en sluiten af met een gezellige netwerkborrel om 17:00 uur. Een perfecte kans om niet alleen je kennis te vergroten, maar ook gelijk je collega’s te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen.

Dit zit er bij je ticket inbegrepen

  • Behaal SKJ en NVO/NIP punten;
  • Het volgen van voorkeurstraining(en);
  • Een goed verzorgde lunch;
  • Netwerken met collega’s uit de regio;
  • Leer van experts uit het werkveld.

Informatie volgt binnenkort.

Wil jij deelnemen aan de Bijscholingsdag voor jeugd- en gezinsprofessionals? 

De kosten voor de Bijscholingsdag voor jeugdprofessionals bedragen € 369,-. Meld jij je vóór 13 september aan voor de Bijscholingsdag van 13 november, dan ontvang jij maar liefst 10% Early-Bird korting op jouw aanmelding!

Heb je in 2024 deel genomen aan één van de Bijscholingsdagen? Dan krijg je een korting van maar liefst € 50,-! 

Kom je met meer dan drie collega’s vanuit één organisatie naar de Bijscholingsdag? Dan hanteren wij een aangepast tarief.

Tijdens deze dag kan je, als standhouder, jouw producten en diensten onder de aandacht brengen op de informatiemarkt. Deze informatiemarkt is een uitstekende gelegenheid om een netwerk op te bouwen en naamsbekendheid te creëren. 

De informatiemarkt vindt plaats op het centrale plein, waar de lunch en de afsluitende borrel voor alle aanwezigen plaatsvinden. Ook tussen de trainingen door is er gelegenheid voor bezoekers om de informatiemarkt te bezoeken. 

Er zijn verschillende opties voor jou als standhouder. Neem gerust vrijblijvend contact met ons op om de mogelijkheden te bespreken of vraag de standhouder brochure aan. Direct contact? Bel  Lisanne de Kroon, Eventcoördinator, op 06-57296890.

Meer informatie vind je op deze pagina. 

Workshops

Landelijke aanpak gezin, ouder en detentie

NAH

Christel Opstal

Per jaar komen er in Nederland 20.000 kinderen en jongeren bij die NAH hebben. Er is nog veel onbekendheid over de NAH problematiek en welke uitdagingen dat met zich meebrengt. Mede omdat een groot deel van de gevolgen van het letsel onzichtbaar is en vaak ook pas na enige tijd zichtbaar wordt (growing into defecit).

Door onvoldoende kennis van deze doelgroep is het voor jeugdconsulenten ingewikkeld om de problematiek te herkennen en juist in te kunnen schatten waardoor ook het inschatten welke zorg er specifiek nodig is en welke hulpvragen er zijn bij de jongere en het gezin ingewikkeld is.

Door deze training krijgen jeugdconsulenten inzicht in het ontstaan van hersenletsel, de gevolgen voor de ontwikkeling van het kind/de jongere, de impact op alle levensgebieden en de zorg die daarbij kan passen.

Door ervaringsoefeningen ervaren jeugdconsulenten enigszins hoe het is om NAH te hebben en wat dat betekent voor bijv. De prikkelverwerking.

Kracht van KOPP

Suzan van Sprundel – Legemaat

Soms is het bij aanmelding van de jeugdige en/of ouder(s) duidelijk dat er sprake is van psychische problemen bij een of beide ouders.  Vaak is het ook onduidelijk of een ouder met psychische problemen kamt doordat er enkel nog vermoedens bekend zijn van derden.  Zijn ouders bereid en in staat om zich open te stellen om hierover in gesprek te gaan? Zijn de gezinsleden bereid en in staat om zich hierbij te laten adviseren, begeleiden en/of behandelen?
Welke rol heb je als hulpverlener en wat heb je nodig om de werkrelatie met de gezinsleden aan te kunnen gaan? Doorzie jij naast de zorgen en problemen de kracht van deze ouder(s) en hun gezinnen? Kun je de psychische problemen van de ouder(s) en hieruit voortkomende ontwikkelingsbedreiging reduceren, waardoor er vanuit gezamenlijkheid met gezinsleden gewerkt kan worden aan screening? Is er zicht komt op de risico- en beschermende factoren? Dit alles draagt bij aan de bereidwilligheid van de gezinsleden op zich open te kunnen stellen voor verdere noodzakelijke interventies.

Vlaggensysteem (dag training)

Marjolein van der Klundert 

Kinderen en jongeren komen regelmatig in aanraking met seksualiteit via internet, via vrienden, in tijdschriften, op tv, op school, in films… Daarnaast zijn kinderen en jongeren volop hun eigen lichaam en seksualiteit aan het verkennen en ontdekken. De toenemende blootstelling aan seksuele beelden, mede onder invloed van (sociale) media, maakt het niet makkelijk te bepalen wat seksueel gezond gedrag is. Seksuele ontwikkeling is in de jeugdzorg voor veel jeugd- en gezinsprofessionals nog steeds een lastig bespreekbaar onderwerp, waarbij sprake kan zijn van handelingsverlegenheid. Om hieraan tegemoet te komen is de methodiek van het Vlaggensysteem ontwikkeld. Het Vlaggensysteem is een succesvolle methodiek om seksueel gedrag van kinderen en jongeren te duiden en er adequaat op te reageren. De methodiek is ontwikkeld door het Belgische Sensoa in samenwerking met Movisie. In het Vlaggensysteem wordt seksueel gedrag van kinderen en jongeren gekoppeld aan zes criteria (wederzijdse toestemming, vrijwilligheid, gelijkwaardigheid, ontwikkeling, context en zelfrespect) en vier gekleurde vlaggen (van groen, gezond gedrag, tot zwart, zwaar grensoverschrijdend gedrag).

Deze training richt zich op de ontwikkeling van seksueel gedrag bij kinderen en jongeren. Wat is seksueel gezond gedrag en hoe kan je op een gepaste pedagogische wijze reageren op seksueel gedrag van kinderen en jeugdigen? Tijdens de training wordt kennis over de seksuele ontwikkeling gedeeld en besteden we aandacht aan waarden en normen rond het thema seksualiteit. We gaan aan de hand van casuïstiek oefenen om de criteria uit het Vlaggensysteem toe te passen, zodat je na de training de methodiek kan gebruiken in je eigen werk of opvoeding.

Speltherapie of spelvormen (bij niet-westerse kinderen)

Jamila Tariki

Meer informatie volgt.

Samenwerken met de onderwijsprofessional

Elst Worst

In deze training krijg je handvatten om jouw samenwerking met de professional van de school of de kinderopvang te versterken.  We gaan onderzoeken hoe je de interventies die je al in je rugzak hebt kan gebruiken (met soms een kleine aanpassing) om ook de professional van de school en de kinderopvang te ondersteunen. Daarnaast krijg je een aantal nieuwe interventies aangereikt.

Naast het werken aan vaardigheden gaan we op zoek naar de juiste basishouding om de samenwerking die je hebt, of nog moet opbouwen, te versterken. Het werken met een andere professional vraagt soms net een wat andere basishouding en/of gesprekstechnieken. Dit alles met het doel om de ontwikkelingskansen van alle kinderen te vergroten. Het thema ‘kansengelijkheid’ is actueel, maar om dat te bereiken hebben sommige kinderen extra ondersteuning en een andere aanpak nodig. Na deze training lukt het jou om beter aan te sluiten bij de professional van de school en/of kinderopvang en zal jullie samenwerking worden versterkt.

Culturele taboes

Rumaine Garcia

Taboes doorbreken lijkt wel de trend; denk aan campagnes over suïcide (‘bel 113’), depressie (‘hey het is oke’), geldzorgen (‘Kom uit je schuld’) en dergelijke. Maar, is het doorbreken van taboes ook zo’n trend bij gezins- en jeugdprofessionals? Hoe worden ongeschreven regels of gedragingen met betrekking tot bijvoorbeeld psychische klachten, seksualiteit, jongens- en meisjesbesnijdenis, licht verstandelijke beperking en kindermishandeling besproken met jeugdigen en/of gezinnen met een andere etniciteit? Tijdens de interactieve training Culturele Taboes staat het bespreken van taboes op interculturele wijze centraal.

Hoogesensitiviteit in de jeugdzorg

Lea Handriks

Volgens wetenschappelijk onderzoek is ongeveer 15 tot 20% van de mensen hooggevoelig oftewel hoogsensitief. Mensen die hoogsensitief zijn, zijn gevoeliger voor prikkels en hebben een diepgaande en nauwkeurige verwerking van informatie. Dit heeft voordelen, maar kan ook voor uitdagingen zorgen en zelfs leiden tot sociale, emotionele of gedragsproblemen.

Het begrip hoogsensitiviteit is echter nauwelijks bekend binnen de reguliere (jeugd)hulpverlening. Dit, terwijl statistisch gezien bij 1 op de 5 cliënten die we in de jeugdhulpverlening zien, hoogsensitiviteit een rol zou kunnen spelen. En wanneer dit het geval is, zal een specifieke ondersteuning en begeleiding van hoogsensitieve cliënten snel tot het voor de cliënt gewenste resultaat kan leiden.

Tijdens deze training staat het begrijpen, (h)erkennen en praktisch benaderen van hoogsensitiviteit centraal. Je leert begrijpen wat hoogsensitiviteit is en wat er precies gebeurt bij iemand die hoogsensitief is. Je wordt op de hoogte gebracht van de huidige stand van zaken rondom wetenschappelijk onderzoek naar hoogsensitiviteit, je leert hoogsensitiviteit te herkennen bij jouw cliënten en er wordt een link gelegd naar de dagelijkse praktijk van jou als jeugdzorgwerker.

Somberheid & suïcide bij jongeren

Dennis Ros

Tijdens deze training krijgen deelnemers meer informatie over de diagnostische kenmerken, herkomst en verschillende werkingsmechanismen omtrent depressiviteit. Vragen die centraal zullen staan gedurende de eerste helft van de trainingsdag zijn: Welke zaken dragen bij aan de ontwikkeling van een depressie? Hoe herkent men een depressie (in ontwikkeling)? Welke diagnostische criteria zijn er rondom de classificatie van depressiviteit en aanverwante stoornissen? Welke (aangetoond effectieve) interventies zijn er op het gebied van depressiviteit? Door middel van praktijkvoorbeelden, beeldmateriaal en het delen van ervaringen wordt de training toegespitst op de dagelijkse werkpraktijk van de deelnemers.

Gedurende de tweede helft van de dag wordt er stil gestaan bij het onderwerp suïcidaliteit. Tijdens deze uren krijgen deelnemers meer achtergrondinformatie over het CASE-model voor het in kaart brengen van suïcidaliteit. Er zal worden stilgestaan bij het herkennen van signalen van suïcidaliteit, belangrijke elementen voor een correcte taxatie en men zal oefenen met gespreksvaardigheden op het gebied van suïcidaliteit. Wetende dat het belangrijkste element van een succesvolle interventie op dit gebied het maken van contact met de cliënt is, hoe doe je dit dan in de praktijk? Het is de bedoeling dat deelnemers de middag afsluiten met meer gereedschap in hun gereedschapskist om suïcidaliteit in de werkpraktijk te herkennen en bespreekbaar te maken.

Seksualiteit

Elio Heres

Seksuele- en genderdiversiteit is een thema dat nu veel aandacht krijgt in de media, maar wat eigenlijk altijd van belang is. Zowel in de vroege kindertijd als de adolescentie zijn kinderen en jongeren bezig met het vinden van hun identiteit waar hun seksuele en genderidentiteit een groot onderdeel van is. Het ontdekken en ontwikkelen van je identiteit en je seksualiteit zijn ontwikkeltaken voor elk kind en elke jongere. Daarmee wordt het tegelijkertijd een opvoedtaak voor ouders, verzorgers, docenten en andere betrokkenen die een pedagogische taak hebben ten opzichte van kinderen en jongeren.

In de training leer jij wat seksuele- en genderdiversiteit inhoudt, waarom het belangrijk is om daar aandacht voor te hebben tijdens jouw werk en hoe je in gesprek kunnen gaan over deze onderwerpen.

Speltherapie of spelvormen (bij niet-westerse kinderen)

Jamila Tariki

Meer informatie volgt

Blauwdruk

Meer informatie volgt

Tickets

Onderstaand nummer bevat de tickets voor dit evenement in je winkelwagen. Klik op “Koop Tickets” om bestaande deelnemersinformatie aan te passen en de hoeveelheid tickets aan te passen.
Early Bird ticket Bijscholingsdag Jeugd- en Gezinsprofessionals Zwolle – 13-11-2025
Ticket Bijscholingsdag Jeugd- en Gezinsprofessionals Zwolle – 13 november 2025
332,00
Onbeperkt

Webinar Autisme bij meisjes

Autisme bij meisjes wordt vaak nog steeds niet goed herkend. Het ziet er anders uit dan autisme bij jongens en de aandachtspunten voor begeleiding zijn ook vaak anders. Die verschillen en wat dat inhoudt voor de begeleiding zullen tijdens deze webinar worden besproken. Al met al brengt deze webinar jou de benodigde basiskennis over autisme bij meisjes.

Hechting – De verbindende gezinsfactoren

In de training gaan we in op de werkzame onderdelen van een veilige hechting. Ook maak jij in de training specifiek kennis met het waarom en het hoe van het betrekken van het hele gezin bij de hechting. Dit werken we actief uit en we werken casusgericht.

E-learning Voed je kennis! (Over eetstoornissen)

Als een eetstoornis (vermoedelijk) wordt gesignaleerd is het belangrijk om over de kennis en kunde te beschikken om de persoon met een eetstoornis te begrijpen en goed te kunnen begeleiden. Deze webinar is erop gericht om eetstoornissen beter te leren begrijpen, waardoor er meer bewustzijn ontstaat bij de betrokkenen. Het doel is om theoretische kennis aan te leren.